Huvitav keelelager Savernas
Tänu Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed, Euroopa Kolmandate Riikide Kodanike Integreerimise Fondi ja Eesti Kultuuriministeeriumi toetusele veetsid Narva 6. Kooli õpilased terve nädala keelelaagris Lõuna-Eestis Savernas.
Mitmetele meie hulgast oli sellises laagris viibimine esmakordne.
Mitmetele meie hulgast oli sellises laagris viibimine esmakordne. Elu mitmekülgse päevakava järgi oli väga huvitav. Meil oli võimalus külastada tõelist vana koolimaja, mis asus vana tuuleveski kõrval. Istusime terve tund vanade koolipinkide taga, kuulasime vanaaegsetes riietes õpetajat ja kirjutasime tõeliste tindisulgetega. Teisel päeval käisime kohalikus Saverna Põhikoolis muusikatunnis. Tunnis mängisime ja tantsisime koos kohalike lastega eesti rahvamänge ja tantse ning laulsime eesti keeles. Eriti meeldis meile lõbus muusikaõpetaja, kelle jalg oli kipsis, kuid see ei seganud teda sugugi. Külastasime ka Narva Noortekeskust, kus oli disko. Käisime ekskursioonil Tartus, kus külastasime mänguasjamuuseumit. Me ei olnud kunagi näinud nii palju mänguasju, eriti huvitav oli teatri ja fiminukkude osakonnas.
Kõige huvitavam aga oli elu suures kolmekordses saunaga majas, mis oli täielikult antud laagri käsutusse. Kaks korda päevas toimusid eesti keele tunnid, ülejäänud aeg kulus huvitavatele loomingulistele ja sportlikele konkurssidele ja mängudele nagu näiteks biatlon, kus oli vaja joosta ja visata käbidega märki. Ebatavaline oli konkurss „Elav heli“, kus oli vaja marssida ja esitada kaasaegne rivilaul, kõikidel osalejatel tuli välja väga lõbus esinemine! Kõige huvitavam aga oli mäng „Viimane kangelane“, mis pakkus kõigile pinget kuni viimase päevani.
Meile meeldis laagris kõik, kahju ainult, et nädal lendas liiga kiiresti, oleks tahtnud kauem nautida kohalikku ilusat loodust ja pikendada huvitavaid päevi.
Nüüd pärast tegusaid laagripäevi püüavad kõik õpilased paremini õppida, et suvel oleks veelkord võimalus sõita Savernasse toredasse keelelaagrisse.

Vaata album.. Pildigalerii 2013.-14. õa - Keelelaager Savernas

6.a klassi õpilased

Увлекательный языковый лагерь в Саверна
Благодаря поддержке Фонда Интеграции и Миграции «Наши Люди», Фонда Интеграции Граждан Третьих Стран Европы и Министерства Культуры ребята из 6-ой школы провели целую неделю в языковом лагере на юге Эстонии, в Саверна.
Для многих из нас побывать в подобном лагере приходилось впервые.
Жизнь по строгому распорядку с насыщенной программой была очень увлекательна.
Нам представилась возможность посетить необычную школу-музей рядом с настоящей мельницей, где мы отсидели целый урок за старинными партами, слушали учителя, одетого по старинной моде, выводили прописи настоящими чернильными перьями. После этого нас пригласили на урок музыки в местной школе. Вместе с местными ребятами мы дружно и непринужденно танцевали танцы и пели песни на эстонском языке. Особенно нам понравилась веселая учительница музыки со сломанной ногой в гипсе, которую это нисколько не смущало.
Также нас возили на экскурсию в Тарту, где мы побывали в музее игрушек. Такого большого количества игрушек раньше никому из нас видеть не приходилось, было очень познавательно и интересно. Но самым необычным событием для многих ребят была жизнь своим коллективом в большом красивом трехэтажном доме со своей сауной, который был полностью отдан под лагерь.
Два раза в день мы занимались эстонским языком, остальное свободное время посвящали безумно интересным творческим конкурсам и играм, таким как, биатлон, где нужно было шишками поражать цели, и многие, многие другие. Очень необычным оказался конкурс «Живой звук», в котором нужно было маршировать и исполнять строевую песню на современный лад – всем ребятам было очень весело!
Но самой захватывающей и интересной была игра «Последний герой», которая держала в напряжении всех до последнего дня .
Нам понравилось всё, жалко только, что неделя пролетела слишком быстро, хотелось бы подольше наслаждаться великолепием местной природы и продлить восхитительные дни.
Теперь после бурных и познавательных событий все ребята стараются отличиться в учёбе, чтобы летом иметь возможность снова попасть в этот дивный и незабываемый лагерь.

Загляните в наш фотоальбом в рубрике Pildigalerii 2013.-14. õa - Keelelaager Savernas

Ученики 6A класса
Нарвской 6 школы