Meie kool tähistas emakeelepäeva
11.-14. märtsini tähistati meie koolis eesti keele nädalat.
Selles valguses kolmanda õppeveerandi viimased päevad olid koolis tegusad ja täidetud põnevate tegemistega, kuhu mahtus erinevaid konkursse ja üritusi igale maitsele ja vanusele.
11. märtsil, teisipäeval toimus 3.a klassis juba traditsiooniliseks saanud mäng-viktoriin “Ma õpin eesti keelt ja tunnen Eestimaad”, mis ka seekord oli pühendatud eesti keelele ja Eestile. Küsimuste koostamine ja ürituse läbiviimine lasus eesti keele õpetajate õlgadele.
Abilisteks olid 8. b klassi õpilased: Jana Prudõvus, Polina Drozdova, Aleksandr Osis, Nikita Vassiljev, Janika Noormägi, Miron Chukhnyay, Artjom Zaitsev, Vladislav Konstantinov, Pavel Kornyshev, Mark Jesseljunas, Diana Potapova.
Võitjateks said 3.a klassi õpilased Artur Balkin, Daniil Blitsin, Svetlana Härginen, Nikolas Pirk, Viktoria Tahtarova, Veronika Morozovza.

12. ja 13.märtsil 8. klassi õpilased Miron Chukhnyay, Eduard Slessarevski, Artjom Zaitsev, Jekaterina Kalina, Janika Noormägi, Diana Potapova, Jana Prudõvus, Oleg Semjonov, Anna Pankova, Darja Grigorjeva ja Marina Grozdova andsid tunde teemal „Minu kodu – Eesti”.
Nad valmistasid esitluse, milles tutvustasid väiksematele koolikaaslastele Eesti üldandmeid, sümboo-likat, tavasid ning huvitavaid fakte kodumaast, korraldasid mänge ja viktoriine. Lapsed jäid tundide läbiviimisega rahule. Küll on tore, et oli võimalus proovida ennast õpetaja rollis.

13. märtsil 5. tunnis kooli gümnaasiumiastme õpilased kogunesid kõnevõistlusele, kus gümnasistid esitasid esimeses voorus ettevalmistatud ja teises voorus spontaanseid kõnesid. Võistlus oli üsna pingeline. Võitja väljaselgitamine ei olnud lihtne, kuid žürii pidi otsuse tegema. Võitjaks tuli Aleksandra Goltsvart 12.a klassist. II koha sai Aleksandra Kulitskaja 10. klassist ja III koha sai Maksim Varšavski 10. klassist.

14. märtsil täitus kooli aula kauni muusika, laulu ja luulega. Kooli külastasid meie väikesed sõbrad lasteaedadest “Sipsik”, “Kuuseke”, “Põngerjas”, “Kaseke”. Ürituse korraldajaks oli lasteaedade eesti keele õpetajate ainekomisjon, kuid ka meie kooli õpetajad koos oma õpilastega tegid oma panuse. 1.a klassi õpilased Azalia Gubaidullina, Polina Kurakina, Daniil Jelissejev esitasid luuletusi eesti keeles.
2.c klassi esinesid kuulsa lauluga „Põdral maja metsa sees” ja näidendiga „Tare – tareke”.
Eriti suur menu oli näidendil „Imelik toit”, milles osalesid 2.a klassi õpilased Aljona Semjonova, Aljona Nikitina, Ksenia Skvortsova, Daniil Zelski, Polina Mihhailova ja Viktoria Stupnikova .
Kontsert lõppes lauluga „Eestimaa”, mille esitasid 2.b klassi õpilased. Nii väikesed osalejad kui ka meie algkooli õpilased näitasid, et nad õpivad eesti keelt rõõmuga ning on juba esimesed saavutused olemas.

Eesti keele õpetajad tänavad kõiki esinejaid ja osavõtjaid ja soovivad edu eesti keele õppimisel!

Vaata album Pildigalerii 2013.-14. õa - Eesti keele nädal

Eesti keele ainekomisjon