Увлекательный творческий лагерь в Саверна -Huvitav keelelaager Savernas
Увлекательный творческий лагерь в Саверна 02.07.2014
Благодаря поддержке Фонда Интеграции и Миграции «Наши Люди», Фонда Интеграции Граждан Третьих Стран Европы и Министерства Культуры ребята из 6-ой школы и Кесклинаской гимназии провели неделю в творческом лагере на юге Эстонии - в Саверна.
Для многих побывать в подобном лагере приходилось впервые. Жизнь по строгому распорядку с насыщенной программой была очень увлекательна. Ребятам представилась возможность посетить старинную мызу Кантервилла, на которой сейчас располагается исторический комплекс и большой парк развлечений. После этого ребят пригласили на урок музыки в местную школу. Все вместе они дружно и непринужденно танцевали танцы и пели песни на эстонском языке, а также участвовали в веселых стартах.
Особенно понравилась веселая учительница музыки Сайди Таммеорг, которая «зажгла» всех присутствующих своей позитивной энергией. Также нарвских ребят возили на экскурсию в Тарту в музей Оскра Лутса, где они узнали много нового о жизни и творчестве эстонского писателя и с интересом сами поучаствовали в тематических сценках.
Но самым необычным событием для многих ребят была жизнь в большом красивом трехэтажном доме, который был полностью отдан под лагерь. Два раза в день участники лагеря занимались эстонским языком, остальное время посвящали безумно интересным творческим конкурсам и играм, таким как постановки сказок, на эстонском языке и «Живой звук», в котором нужно было маршировать и исполнять строевую песню на современный лад – всем ребятам было очень весело! Но самой захватывающей и интересной была игра «Последний герой», которая держала в напряжении всех до последнего дня.
По отзывам ребят, им понравилось практически всё.
Жалко очень, что неделя пролетела слишком быстро, хотелось бы дольше наслаждаться великолепием местной природы, дружной атмосферой и продлить восхитительные дни.

Загляните в наш фотоальбом в рубрике Pildigalerii 2014.-15. õa - Увлекательный творческий лагерь в Саверна -Huvitav keelelaager Savernas

Ирэна Кедус
Марет Аннук

координаторы проекта

Huvitav keelelaager Savernas
TänuIntegratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutusele Meie Inimesed, Euroopa Kolmandate Riikide Kodanike Integreerimise fondile ja Eesti Kultuuriministeeriumileveetsid Narva 6. Kooli ja Kesklinna Gümnaasiumi õpilased huvitava nädala loomingulises keelelaagris Lõuna-Eestis Savernas.
Mitmed õpilased olid esimest korda sellises laagris. Elu tiheda päevakava järgi oli väga huvitav. Õpilased külastasid ajaloolist Pikajärve mõisa, kus tänapäeval on ajaloo ja mõisakultuuri muuseum ja suur mängumaa. Väga tore oli külaskäik kohalikku kooli, kus muusikatunnis õpiti eestikeelseid mänge ja tantse. Samuti osaleti lõbusates startides. Kõikidele meeldis Saverna kooli muusikaõpetaja Saidi Tammeorg, kes sütitas õpilasi oma positiivse energiaga. Samuti oli laagriprogrammis ekskursioon Tartusse Oskar Lutsu muuseumi, kus õpilased said teada palju uut armastatud eesti kirjaniku elust ja raamatutest ning osalesid loomingulises muuseumitunnis.
Kuid kõige huvitavam oli ikkagi igapäevane laagrielu ilusas kolmekordses majas, mis kuulus täielikult laagrilistele. Kaks korda päevas olid eesti keele tunnid, ülejäänud aeg oli pühendatud huvitavatele loomingulistele ja sportlikele üritustele ning konkurssidele. Kõigile meeldis muinasjutulavastuste konkurss, rivilaulude konkurss „Elav heli“, lauluvõistlus Relvovisioon, tantsukonkurss. Kõigil oli väga lõbus. Kõige põnevam oli aga mäng „Viimane kangelane“, mis hoidis lapsi põnevuses viimase laagripäevani.
Õpilaste tagasisidest võis lugeda, et lastele meeldis praktiliselt kõik.
Kahju ainult, et nädal möödus liiga kiirest, oleks tahtnud veelgi kauem nautida kohalikku loodust ja sõbralikku ning laagri õhkkonda.

Vaata album.. Pildigalerii 2014.-15. õa - Увлекательный творческий лагерь в Саверна -Huvitav keelelaager Savernas

Irena Kedus
Maret Annuk