Sügisene Puškini ball. «Осенний Пушкинский бал»
18.10.2016 toimus Narva Paju koolis traditsiooniline Puškini ball 4-6ndate klasside õpilastele.
See üritus oli pühendatud Tsarskoje Selo keisrilütseumi päevale, mille kasvandike seas oli geniaalne vene poeet Aleksandr Puškin.
Igast koolist olid esindatud paarid, kes olid riietatud vastavalt ajastule: tütarlapsed pikkades kleitides, poisid sabakuues või klassikalises ülikonnas. Lapsed valmistusid ürituseks innustusega, käisid ühisproovidel, kus õpiti ballitantse, samuti valmistasid ise ballikleite. Peale selle oli vaja ise ilmutada oma loomingulist annet, näiteks naljavärsside kirjutamises.
Meie koolist olid esindatud paarid:
Ksenija Skvortsova ja Sergei Stankovitš – 5A klass (õpetaja Irina Uskova)
Aljona Koptšikova ja Aleksei Ahu – 6E klass (õpetaja Ljudmila Mironova) >br>Kõiki osavõtjaid autasustati aukirjadega, tantsupaar Ksenija Skvortsovaja Sergei Stankovitš oli ära märgitud kui „Balli kõige galantsem paar“.

Irina Uskova
vene keele ja kirjanduse õpetaja

В Нарвской Паю школе 18 октября 2016 года проходил традиционный «Пушкинский бал» для 4-6 классов.
Это мероприятие посвящено Дню Царскосельского императорского лицея, среди воспитанников которого был и гениальный русский поэт Александр Сергеевич Пушкин, он отмечается любителями изящной словесности 19 октября.
От каждой школы были представлены пары, одетые соответственно эпохе: девочки - в длинных платьях, а мальчики – во фраке или в классическом костюме.
Ребята тщательно готовились на сводных репетициях: учились танцевать, готовили бальные платья. Кроме этого нужно было проявить свой творческий талант в написании, например, буриме (шуточных стихов на заданные рифмы).
От нашей школы участвовали пары:
Скворцова Ксения и Станкович Сергей -5а (учитель Ускова Ирина)
Копчикова Алена и Аху Алексей - 6е (учитель Миронова Людмила).
Все участники были награждены дипломами, а пара Скворцова Ксения и Станкович Сергейотмечены как «Самая галантная пара» бала.

Ускова Ирина
преподаватель русского языка и литературы.

18-10-2016